Kde že je to babí léto ?

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 06 Říjen 2008 18:26

Tak tuhle otázku si klademe již od půlky září a odpověď stále nenacházíme ... sice se semo tamo vyskytly třebas dva dny kdy bylo relativně hezky, teplo, slunečno a dokonce mohly být i plachtařsky využitelné, jinak se však vyskytovaly dny teplotně hodně podprůměrné přípomínající spíš říjen, který nakonec už stejně je ;) 

Dvacátého září jsme pořádali třetí ročník Meroriálu Václava Bubna ... už v pátek se začali sjíždět klubáci, aby nachystali dráhu pro přesné přistání, a taky se slítali závodníci ze všech koutů naší malé republiky :) Sobota nás přivítala vcelku nevalným počasím, mraky nízko a sem tam nějaká přeháňka - to jsou však věci které závodníkům nesmí vadit a proto je po briefingu vypouštíme postupně na trať ... bohužel byla trať vedená blízko k broumovským stěnám, kde byla oblačnost opravdu až na zem a tak jsme to nakonec v rámci bezpečnosti závodníků odpískali ... tohle počasí nikterak nevadilo praseti, který kroutilo výkruty nad ohništěm a tak bylo o zábavu postaráno do pozdního večera :)   

Co se týče letových aktivit, většinou se o víkendech lítaly opakovací lety, jen Hejrup vyrazil ještě minulej víkend na přelet, a docela mu to šlo :) Naši žáčci už pouze čekaj na přezkoušení od examinátora, teda vlastně na pilotní zkoušku, kterážto proběhne příští neděli, budem jim držet palce ...

Tenhle víkend se na letišti v Mikulovicích konal vlnový seminář, od nás se ho co vím účastnili Pavel Hartman a Sváťa Tomšů, počítám že obsáhlejší reportáž se tu objeví zanedlouho :)