aktuality15

Soustředění - nesoustředění

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Sobota, 08 Srpen 2015 14:04
V termínu 13. - 26. července bylo naplánované společné soustředění hluchoněmých akrobatů a žáků základního výcviku, vzhledem k zapůjčení kluzáku DG1000 na tento termín ... Z průběhu letošního soustředění mám takové smíšené pocity, protože to v podstatě soustředění v pravém smyslu slova moc nebylo... Střídavě se na letišti zjevovali žáci, instruktoři byli často v přesile, a vyjimečně se stalo že se sešli zároveň, a když už se občas sešli tak jich ani nebylo dost na provoz třebas ... ta tam je žel doba, kdy nás bylo o soustředění plné letiště a létalo se od rána do večera ... není to sice tak dávno ale prostě potřeby a záliby lidí se mění, což se dá chápat, nicméně to naše lítání, přestože ve finále je to individuelní sport, má jako základ kolektiv lidí, bez kterého se to všechno nehne ... Abych nebyl jen negativní, jsem rád že do konce soustředění se dotáhli dva kluci k sólům, když už ne všichni :)  

Červen soutěžní

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Sobota, 08 Srpen 2015 13:37
I letos se několik jedinců urvalo a vydalo se soutěžit na mistrovské či pohárové soutěže v plachtění ... Jako tradičně byl reprezentovat Vašík s Discusem v Táboře na PMČR a díky počátečním zaváháním nakonec skončil na 17.místě ... Koncem června vypuklo ve Dvoře tradiční Safari pohár, kde měl letos soutěžní premiéru Láďa Krecbach a vůbec si nevedl špatně, což potvrdil 16.místem a jen na okraj bych zmínil jeho téměř heroický výkon, kdy při snaze dokončit vyhlášenou soutěžní trať 400km strávil ve Vose osm a půl hodiny a uletěl žel "jen" 380 km. Souběžně se Safari pohárem běžělo ve Dvoře neofiko mistrovství ČR dvojsedadlovek, kam vzali provětrat náš nový brus Janus Jára s Pepíkem ... Chlapci nebyli s Janoušem uplně zžití, ale i tak skončili na pěkném 6.místě a během soutěže uletěli několik pěkných přeletů ... Zatím posledním, kdo se účastnil plachtařské soutěže, byl tedy už v červenci opět Vašík, který reprezentoval sebe a svého zaměstnavatele na IMGC v německém Holzdorfu, kde skončil na 14.místě ... 

Den otevřených dveří 2015

Další ročník Dne otevřených dveří je za námi, počasí se nakonec umoudřilo a letiště bylo opět po roce plné dětí a jejich rodičů a příznivců létání. Děkujeme všem návštěvníkům za přízeň a budem doufat, že nám ji zachováte i nadále :)

 

 

Partneři akce:

 

 

http://orlicky.net/index.php?id_zpravy=14127066531433178980

http://airshowinfo.hu/hirek/en/news/item/253-great-event-for-little-and-big-kids.html

http://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/v-jaromeri-se-piloti-vyradili-na-obloze-a-deti-na-letisti-20150601.html

Sezóna v plném proudu

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Úterý, 26 Květen 2015 18:58
Jaro se naplno ujalo vlády a tak se i piloti během dubna probrali, oprášili svoje strojky létací, záznamové a už semo tamo létají na nějaký ten přelet ... Už máme za sebou dvě jarní soutěže, zbraslavický AZCup a šumperský Jarní pohár Jeseníků. Tam byl úspěšný náš Vodouch s Discusem, zvítězil v klubové třídě, no a Vašík Marelů byl v silné konkurenci ve zbraslavicích nakonec třináctý a toho času se účastní Plachtařského mistrovství republiky v Táboře ...


Z domácích luhů a hájů ... naše nová elementárka pilně létá pod vedením Sváti a Vodoucha ... máme dalšího nového pilota Tondu, budem doufat že letos není poslední :) Co se týče počtu letů na CPS letěných z Jaroměře, zatím vede Laďa Krecbach, piluje stovky a dvojstovky, budem doufat že tříkilo letos zdolá, mě už se to šnečím tempem povedlo :) Už jsme také mohli vyzkoušet rozkládání Janusu na poli v praxi, posádka Hejrup - Koďous to podtrhla kousek od Vestce v hrachu :)) Za to tedy máme ověřeno že rozkládání a transport našeho nového bombardéru je bezproblémové :)


No a samozřejmě se občas u nás i něco děje ... uplynulý víkend nás navštivili navigátoři a urputně soutěžili O pohár věnných měst, pokud by vám bylo líto, že jste je nestihli, nesmutněte, za měsíc je tu máme zas, tentokrát při příležitosti Mistrovství republiky v přesném létání :) Aktuálně žijeme přípravami na Den otevřených dveří, co k tomu říct, letové ukázky seženete "snadno", ale poslední slovo bude mít pozítří úředník a hromada papírů, tak nám držte palce :) 
Aktualizováno ( Pondělí, 08 Červen 2015 17:38 )
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL