aktuality15

Konec "Zimy"

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Neděle, 15 Březen 2015 14:06
Blíží se nám polovina března a zima zdá se končí :) S končící zimou se též probouzí piloti a začínají chystat letiště a letadla na nadcházející sezónu. Všechny Blaníky máme po velkých prohlídkách, taktéž na Vampíru byla dokončena třistahodinová revize a už opět brázdí nebe :) Minulou neděli jsme stihli udělat roční prohlídky na dvou Vosách a tudíž nás dvě ještě čekají, to stejný na Janusu. Co se týče našeho nového přírůstku, všechny potřebné papíry jsou podané na úřadu a čekáme co nám k tomu pan úředník řekne :)Aktualizováno ( Neděle, 15 Březen 2015 14:32 )

Janus je doma :)

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Neděle, 15 Únor 2015 18:12
Včera jsme po dvou dnech cesty z italské Ferrary přivezli náš nový bílý brus - Schempp-Hirth Janus A. Tím pádem začne kolotoč prací a papírování, aby bylo letadlo i vlek připraveno na sezonu co nejdřív. Nechť nám slouží ;-) 


Lion Effort 2015

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Neděle, 08 Únor 2015 18:03
Armáda ČR chystá na květen cvičení Lion Effort 2015 ... prostor Lion 1, v jehož prostoru se budeme nacházet, bude aktivní 12.až 15. a 18.až 21. května v časech 08.30 - 11.00 UTC ...


víc info na webu Úřadu pro civilní letectví http://www.caa.cz/file/7630

Únor bílý ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Neděle, 08 Únor 2015 10:50
... sílí pole :) Začátkem února jsme se nakonec k naší nelibosti dočkali opravdové zimy, teploty jsou i přes den pod nulou a občas napadne i trocha sněhu. 
    Poslední lednovou sobotu jsme měli první, informační schůzku zájemců o výcvik pilota kluzáků, na kterou dorazilo devět zájemců, následně první únorovou sobotu jsme zahájili jejich teoretický výcvik, dorazilo už jenom sedm lidí. Tak snad tohle číslo definitivní a na jaře budem moct začít lítat :)
    Uplynul měsíc od členské schůze, která jednala o nákupu Janusu. Od té doby se to posunulo do té fáze, že se dořešila s majitelkou smlouva a detaily převozu, na českém úřadě je zarezervovaná značka OK-4420 a když všecko dobře půjde, tak v sobotu 14. února bude Janus doma :)  
    Co se týče létání, až do konce ledna jsme létali s Vampírem, pokud to počasí a čas umožnil, čímž pádem jsme dolétali letadlo do výrobcem předepsané 300 hodinové prohlídky, která snad bude hotová do konce února :) 
Krkonoše
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL