aktuality14

MRAK 2014

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Zuzka Rezková
Neděle, 21 Září 2014 19:35
     Ke konci srpna letošního roku, přesněji od 28. do 31.08., se u nás na letišti uskutečnilo Mistrovství republiky v akrobacii kluzáků v kategoriích Sportsman a Intermediate, čili MRAK 2014. Závodníci létali na typech DG 1000S, ASK 21 a někteří i na LO100.

Ač to pro Jaroměr byla první zkušenost se závody v akrobacii, akce se vydařila a všichni byli nadmíru spokojení. Dokonce i počasí nám přálo, první dny bylo nebe jako vymetené a závodníci za den zaletěli i tři sestavy. Jak závody postupovaly, počasí se sice trochu horšilo, ale ani náhradní den se nakonec nevyužil. Díky dobrým podmínkám akrobati odlétali 2 povinné a 3 tajné sestavy v obou kategoriích.

Za Aeroklub Jaroměř se závodů účastnilo silné místní družstvo ve složení: Jiří Akroguru Krtička, Svatopluk Tomšů, Radek Munzar, Petr Vodička a Martin Řezáč. Z našich na stupně vítězů nikdo bohužel nedosáhl, ale tak třebas příště :)

 

Co se výsledků týče, dopadlo mistrovství takto:

 

Kategorie Sportsman:

1. Václav Polívka

2. Jiří Škárka

3. Miloslav Mareš

4. Ivan Krejčí

5. Svatopluk Tomšů

6. Petr Vodička

7. Martin Řezáč

8. Slavomír Tanglmajer

9. Pavel Schoř

10. Aleš Ferra

11. Radek Munzar

 

Kategorie Intermediate:

1. Martin Meloun

2. Radim Jordán

3. René Šuman

4. Václav Sehnal

5. Jiří Krtička

6. Jiří Procházka

H/C Miloš Ramert

 

Více informací naleznete na http://www.acro-online.com/events/

Aktualizováno ( Neděle, 21 Září 2014 19:41 )

Lehce neaktuálně ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Úterý, 02 Září 2014 20:37

Máme tu první zářijový týden a tak je na čase rekapitulovat ty právě uplynulé tři měsíce, čtvrt rok chcete-li :) Pokud nějakou významnější informaci opomenu, určitě se tak nestalo úmyslně a pro příště si dám závazek, že sem budu psát dokud si to pamatuju :)


Červen, co se tak asi mohlo dít … tak třeba hned první červnový víkend jsme pořádali již tradiční Den otevřených dveří s dětským dnem, jako vždy bylo mnoho letových ukázek, namátkou místní skupina Flying Bulls, bitevní vrtulník Cobra, Ul replika JAK-3 a opravdu mnoho jiných … podle ohlasů veřejnosti se akce líbila a laťka na příští rok je nasazena vskutku vysoko :) Hned další víkend jsme hostili Mistrovství ČR v přesném létání, počasí tentokrát tolik nezlobilo a tak se povedly odlétat tři etapy a celý komplex přistání, mistrem ČR se s přehledem stal Petr Opat z Rakovníka. Co se týče plachtění, tak červen příliš nepřál, Hejrup letěl 2x VUT a véesočka proháněli Láďa Krecbach s Tomášem Koutníkem … koncem měsíce udělal pilotky Michal Černohorský, dodatečně gratulujeme :)


Červenec, začátek prázdnin … hned na začátku měsíce se ve Dvoře Králové koná SAFARI pohár a první neofiko MČR dvojsedadlovek, z našich se účastnili Pepík Andrašák s Járou, kvuli nevalnému počasí se mockrát neletělo a tak naši borci nemohli plně prokázat svoje kvality, přesto nebyli poslední :) Snad pouze jeden den z letošní sezony naši borci deklarovali víc jak pět set kilometrů přelet, a to na začátku července. Nutno říct, že tolik deklarovat nechtěli a přesvědčil je k tomu zákeřnej vlekař :) Nakonec nejvíc uplachtil Vašík, kterej měl lehce přes čtyřista km, za ním v závěsu Koďous a Hejrup … pod čarou bych poznamenal, že děcka z Hronova startovaly o tři čtvrtě hodiny dřív a to pětikilo obletěly, zřejmě lepší oddíl :) V Havlíčkově Brodě se letos konal první ročník Poháru Vysočiny, od nás soutěžili Vodouch a Koďous. Počasí na Vysočině nezklamalo, za týden odletěli čtyři disciplíny a Koďous dokázal udržet těsné vítězství v klubové třídě :) Klubové plachtění zachraňuje rodina Koutníkova, mladík letos víc než obvykle krotí Vosu, stařík nabírá přeletové zkušenosti na plechovce, jednou s Honzou Flaksem, podruhý s Vašíkem. Snaží se taky naše mládež, Honza Svoboda si ve Vrchlabí dodělal pilotky, kluci z jeho elementárky mají za sebou alespoň teorii a jsou dolítání do pilotek, tak snad brzo .-)


Srpen, Lejtkovo měsíc … alespoň pohledem na CPSku, protože tam téměř nikdo jinej nefiguruje :) Významně zúročil zkušenosti nabité se zkušenějšími kolegy a proháněl Vosu fest, nicméně závazek, že letos obletí VUT necháme asi na příští rok :) Třetí srpnový týden jsme uspořádali soustředění, které třeba pro mě začalo tím, že jsem dostal angínu :) Jinak si myslím, že parta se sešla, kdo chtěl tak polétal v rámci možností, letošní žák Standa si odlítal sóla a Zuzka má za sebou pilotky, konečně :) Poslední srpnový víkend byl ve znamení Mistrovství ČR v akrobacii kluzáků kategorie Sportsman a Intermediate, od nás účastnilo pět závodníků a myslím, že prokázali, že se neztratí :)

 


Ohlédnutí za Dětským dnem

Napsal uživatel Jan Červený
Pátek, 20 Červen 2014 22:17


Květen za námi

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Úterý, 03 Červen 2014 20:01

Letecká sezóna je v plném proudu a i my se snažíme využít každého kloudného počasí k nějakému létání. Květnové počasí bylo hodně proměnlivé a proto toho v CPSce mnoho nepřibylo, buď je počasí a není čas, nebo obráceně :) Koďous zahájil sezonu po tvrdém souboji o bednu nádherným druhým místem v klubové třídě na AZ Cupu ve Zbraslavicích. Další z našich závodníků byl Hart, který se tradičně účastnil Jarního poháru Jeseníků v Šumperku a ostudu určitě neudělal, ba naopak, je to rok od roku lepší :) V této době aktuálně probíhají vojenské plachtařské přebory ve francouzském Romorantinu, kde se účastní několik vojáků – plachtařů z ČR a mezi nimi i náš Vašík na Discusu. Francouzské zpravodajství nestojí za mnoho, informace mají přinejlepším den zpoždění, tak asi nezbude nic než si počkat s jakou se Vašík vrátí :)

Stavební práce na klubových toaletách pokročily do takové míry, že jsou pěkné, použitelné, ale tak čosi tam eště chýba, snad to dorazíme do konce :) Naše děvčata to po stavbařích perfektně uklidila, tak to tam budem muset držet v rychtyku pořád. Generálním úklidem prošla taky ubytovna, kde se nejdřív prohnali dělníci co měnili okna, za nima se tam v zápětí prohnalo malířské družstvo, tak už to tam zas vypadá jak u lidí :)

Před týdnem u nás soutěžili navigátoři O pohár věnných měst, mezi četnými přeháňkami aj něco odlítali no a tak je tu po dětském dnu máme znova, tentokráte se bude létat o titul mistra republiky v přesném létání.

Naše akrobatické družstvo má již podruhé v krátké době zapůjčen kluzák DG1000 na trénink všech možných i nemožných akrobatických figur, létání se účastní pod dohledem našeho akro guru Krtka i adepti z okolních aeroklubů a jejich snažení by mělo vyvrcholit koncem srpna, kdy se na našem plácku odehraje Mistrovství republiky v akrobacii kluzáků v kategoriích Sportsman a Intermediate.

 


<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL