Aeroklub Jaroměř - Aktuality 2013

LAA testy a jiné studijní materiály

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Úterý, 02 Duben 2013 14:57
Všem kdo se třesou na přeškolení na Vampíra si dovolím připomenout, že je nutný absolvovat také teoretickou pilotní zkoušku ... testy lze trénovat na Aerowebu anebo přímo na stránkách LAA, které jsou mimojiné v novém kabátě. Všechny UL předpisy, které by bylo vhodné si projít najdete v osnově UL-3 a jinak ke stažení se nalézají na webu LAA :) 

Jaro nebude ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Neděle, 31 Březen 2013 11:16
Přestože kalendářně nám jaro vládne už skoro 14 dní, počasí si drží svůj zimní charakter a třeba teď na Moravě fest chumelí ... posunul se nám čas o hodinu a jak říkají zlí jazykové, můžem o hodinu dýl sáňkovat ;-)


Před týdnem proběhla členská schůze, schválila se finanční pravidla pro letošní rok, přijali jsme nové členy do našeho spolku. Zápis ze schůze a schválená finanční pravidla najdete na fóru v členské sekci, případně na vyžádání zašlu mailem ...Včera, tedy na Bílou sobotu, se udělalo nakonec poměrně přijatelně a tak jsme složili zazimovanou techniku. I když se o akci mluvilo na schůzi před týdnem, sešlo se nás pět a půl přátelé ;-) Celé odpoledne jsme se pak věnovali bohulibé činnosti, tedy plachtovému sportu a někteří se tam v té zimě drželi docela dlouho :)Zálet Vampíra úspěšně pokračuje, včera proběhlo ověření vrtule, změření délky startu, stoupání do tisíce metrů a tak různě, prostě věci co jsou nutné na rozšíření typového průkazu. Takže teď už to jen zpapírovat a pokud vše proběhne tak jak má, tak příští sobotu proběhne předání do užívání aeroklubu. Doufám, že dorazíte v hojném počtu podívat se, co jsme si to koupili :)

Zálet Vampíra

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pátek, 29 Březen 2013 07:47
Ve středu 27.3. proběhl úspěšně zálet našeho nového stroje :) Ještě nás bude čekat nějaké létání ohledně ověření kombinace letounu a vrtule, aby se učinilo úřadu zadost a pak snad dojde k předání novému majiteli ... tedy nám :)Jaro na krku

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Neděle, 17 Březen 2013 17:54
Takže po delší odmlce, dobrý den :) Přestože zima nebyla nějak extra vydatná na mrazy, popř sněhové srážky, zapsala se do rekordních tabulek naprosto minimálním počtem hodin slunečního svitu. To pak člověk začne propadat té, no, trudnomyslnosti, z které ho nedostane ani školení z nového bezpečnostního programu, ba naopak :) 

Začátkem února se nám sešli noví adepti plachtového sportu a teď, v půlce března, za sebou mají téměř celé teoretické školení a z letošního prvního provozu také po jednom skoku na blaníku s mou maličkostí, aby věděli, jak se na lopatu sedá :)
V únoru jsme během dvou víkendů zvládli teoretické zimní školení pilotů a do toho, jak jsem již zmínil, i školení k novému bezpečnostnímu programu letiště, které musí mít každý kdo chce na letišti dýchat, a pohybovat se v neveřejné části letiště :)

Stavba našeho nového ULka, FM250 Vampire, je sice mírně ve skluzu ale na sezónu, která pomalu klepe na dveře, bude připraven :) Během následujícího týdne dojde k finální montáži stroje a postupnému zkoušení systémů :)

No a konečně, když už se naši borci nenechali vyprovokovat k létání před 14ti dny Tondou Teichmannem, na mě už dali tuhle sobotu dali a tak se nám povedlo vyrobit první letošní provoz. Pravda nebylo nás moc, ale myslím že i přes všudypřítomnou zimu jsme si to užili :)
Aktualizováno ( Neděle, 17 Březen 2013 18:26 )
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL