Aeroklub Jaroměř - Aktuality 2013

Říjen

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Středa, 27 Listopad 2013 07:35
Pomalu končící sezóna dává už jen málo příležitostí k nějakému létání, občas není vidět od hangáru ani na věž :) Přesto se i v říjnu létalo každou sobotu. Začátkem října, kdy již někteří ukončovali sezónu každoročním vejšlapem na Černou horu, se u nás ještě lítal naviják, a díky silnému a správně naštelovanému větru prý byly i hezké výšky :)
Naši letošní elemenárníci pomalu dolétávají poslední lety z výcvikové osnovy a snad se jim letos povede výcvik zakončit pilotní zkouškou.
Koncem října se jako vždy zazimovávala technika, letos to bylo lehce ozvláštněné tím, že jsme věšeli tři naše neletuschopné Blaníky do konstrukce hangáru. Jestli ještě někdy poletí je ve hvězdách. Sem tam létáme výcvikové lety na Vampíru, nebo dle chuti jen tak na výlet :) 


Aktualizováno ( Středa, 27 Listopad 2013 11:15 )

Zálet GP-10 v Jaroměři

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Čtvrtek, 21 Listopad 2013 17:43
24. září se uskutečnil, ve vleku za naším Vampírem, zálet prototypu nového polského kluzáku GP-10. To by nebylo zas něco tak vyjimečného, nicméně je potřeba se zaměřit na detaily :) Kluzák má rozpětí 13,5 metru, je stavěný kvuli nové třídě FAI, která nahradí třídu světovou. Letadlo je komplet z uhlíkového kompozitu, prázdná váha by měla být do ca 120 kg a oproti tomu počítaná klouzavost by měla být kolem 1:40 ... nicméně výpočet je výpočet ale realita je realita, uvidíme jak to poletí. První dojmy byly veskrze kladné tak se necháme překvapit :)

Memoriál Václava Bubna poosmé

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Středa, 20 Listopad 2013 10:46
Letos, konkrétně tedy 21.září, jsme si již poosmé připomenuli našeho bývalého předsedu Vaška Bubna setkáním pilotů a navigační soutěží. Přihlásilo se nám 20 posádek, z toho 6 posádek domácích.Jako několik posledních ročníků i letos nás trápilo nevyzpytatelné počasí a tak se několikrát odsouval vzlet první rundy a zkracovala se trať. Nakonec se ale povedlo většině závodníků trať obletět a na všechny pak čekal rotační vepř. Ještě před vyhlášením výsledků soutěže bylo poblahopřáno dvěma přítomným jubilantům. Prvním z nich byl pan Ivan Černoch, dlouholetý člen našeho aeroklubu a druhým byl pan Miloš Fiala, trenér reprezentace v přesném létání. No a kdo že tedy zvítězil ? Prvním místem potvrdil svoji formu juniorský mistr světa Tomáš Vala s navigátorkou Martinou Kavkovou, první z jaroměřských posádek byli desátí Buben - Buben. Vítězům a jubilantům gratulujeme, všem ostatním děkujeme za účast a těšíme příští rok nashledanou ;-)  

Aktualizováno ( Neděle, 29 Prosinec 2013 16:14 )

Srpen soutěžní

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 04 Listopad 2013 20:22
V srpnu se konaly dvě soutěže s jaroměřskou účastí. První soutěží bylo mistrovství republiky v plachtění, které se konalo ve Vysokém Mýtě. Od nás tu lítali Vašík a Koďous, organizátorům se povedlo udělat deset platných disciplin a klukům se ve velké koeficientové konkurenci vůbec nevedlo špatně, Koďous byl desátej a Vašík třináctej z třicetidvou závodníků v klubové třídě. 

V Hronově se už potřetí v tomhle letním termínu konalo setkání příznivců dřevěné třídy, tedy Hronovské orlíkovské přeháňky ... a vedle HOPu tady bylo dalších jedenáct plastových letadel. Z osmi možných se povedlo ulětět sedm disciplin a nějakým nedopatřením jsem skončil na druhém místě ... někdo říkal že je důležitý dolítávat a to se vcelku dařilo :)

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL