Aeroklub Jaroměř - Aktuality 2012

Nová telefonní čísla

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Středa, 21 Listopad 2012 08:34
Vzhledem k tomu, že došlo ke zrušení pevné telefonní linky do aeroklubu, pořídili jsme nové mobilní číslo do provozky a už před časem došlo ke změně čísla AFIS telefonu. Udělal jsem revizi tel.čísel na stránce s kontaktama a s informacema o letišti, nicméně je raději uvedu i zde :) .


číslo do provozky, teda ohlašovny provozních letových služeb je 702 075 020
a číslo AFIS telefonu je 601 328 303
Aktualizováno ( Středa, 21 Listopad 2012 08:41 )

1. Valná hromada Aeroklubu ČR

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 19 Listopad 2012 20:13
17. listopadu se v Praze konala 1.Valná hromada Aeroklubu ČR o.s., jehož jsme jako aeroklub též členem. Tato Valná hromada, dříve konference, měla za úkol zvolit nové řídící orgány AeČRu, což se nakonec i povedlo :)
 

Víc info, osoby a obsazení, nalezenete na webu AeČR.


Stanovy AeČR schválené v únoru 2012, jsou pro zajímavost ke stažení taktéž na webu AeČR.

Podzim na krku

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Neděle, 28 Říjen 2012 18:18
Tak dneska to máme 94 let od založení samostatného česko - slovenského státu. Taky je to den poté, co se i v nížinách objevil první sníh. Od posledního reportu opět uteklo trochu vody a tak se mrknem co se dělo v minulém měsíci a půl na našem plácku. Elementárka zdárně absolvovala teoretické pilotní zkoušky a ještě ten samej den přebrousil examinátor Kinc Lejtka staršího a opět z něj udělal pilota kluzáků, gratulujeme :) Již menší část elementárníků si dodělala i omezenej radiofoňák v Prahe, nicméně, díky rozmarům počasí to žel nevypadá na dolétání posledních letů v osnově, které jim chybí, ale samozřejmě nebudem házet flintu do žita :) Samozřejmě, přestože se třeba nepovede dolétat osnovu, je třeba využít každého počasí a skočit si okruh, bo teď se to strašně rychle zapomíná, to co jste si pracně osvojovali ;-)V sobotu 22.září jsme vzpomínali na našeho bývalého předsedu Vaška Bubna již sedmým ročníkem navigační soutěže. Do soutěže se přihlásilo dvacet posádek z celé republiky, nováčky byli letos kluci z Hranic ve dvou posádkách, a přestože se podobné soutěže zúčastnili poprvé, tak za sebou zanechali většinu z pěti domácích posádek ;-) Vítězná posádka Machovský - Machovská si žel díky probíhající prohibici nevysloužila butel whisky jako vždy, ale jen skleničky ke zmíněnému nápoji :) Je nutno dodat, že letošní roční byl hodně ovlivněn počasím, protože ještě v době briefingu poměrně vytrvale pršelo. Přesto po poledni proběhl další briefing, trať byla zkrácena a posádky postupně vypuštěny na trať. Bohužel počasí na trati bylo stále ovlivněno odcházející frontou a tak se stalo, že se trať povedlo obletět až posádkám, které letěly později. Nicméně na všechny posádky již čekal jako vždy na rožni orotovaný vepřík a večer byl nakonec povedený i kulturně jako vždy :)


 
Začátkem října to pěkně fouklo a zatímco třeba z hronova se povedlo poprvé navázat přes broumovskou vlnu a soví hory až do jeseníků, kde to nosilo do sedmi kilometrů, tak naši kucíí se spíš věnovali přízemním letům na podhořanském svahu taky si to prej užili :)
Víkend 12.až 14. října byl samozřejmě hlavně ve znamení Velké pardubické v sobotu a Zlaté přilby v neděli, nicméně se konala i neméně důležitá událost, kterou byla naše klubová doletná konaná jako vždy na Černé hoře. Část výpravy dorazila již v pátek, zbytek pak v sobotu buď po vlastních nožičkách cestou necestou někde z Vrchlabí, já jsem třeba jel lanovkou, bo by prej nebylo dobrý měsíc po operaci menisku podstupovat tůry po horách :o) Akci jsme zakončili prýmovou večeří v trutnově Pod lékárnou, vřele doporučuju ;-)


Pokud jste v poslední době navštívili plac, jistě víte, že se dokončuje kanalizační přípojka našeho areálu na městskou. Touto poslední zmínkou o stavu fekalizace bych ukončil tuto relaci a tak zas někdy příště ... s ohledem na výsledek krajských voleb se rozloučím pozdravem, práci čest ;-)
Aktualizováno ( Neděle, 28 Říjen 2012 19:20 )

Ohlédnutí za GGP 2012 by Hrušák :)

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Středa, 03 Říjen 2012 18:25

 


 

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL