Termíny mistrovství ČR 2012

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Středa, 19 Říjen 2011 16:33

Plachtařská komise vybrala pořadatele a termíny mistrovských soutěží v plachtění pro rok 2012, takže :

PMČR: Partizánske, SK: 27.5.-8.6.2012
PMČR_J: Plzeň Letkov: 15.7.-27.7.2012
PMČR_D: Vrchlabí: 29.7.-10.8.2012
PMRg: Hosín: 29.7.-10.8.2012


Termíny byly aktualozovány 3.11.2011 a už by se s nima nemělo hejbat ...

Aktualizováno ( Čtvrtek, 03 Listopad 2011 20:46 )

Bylo nebylo babí léto

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 17 Říjen 2011 19:05

Většinu září si počasí vynahrazovalo uplakané léto a i začátkem října bylo možný vidět na teploměru hodnoty kolem 25ti °C. Třetí zářijovou sobotu se na našem plácku konal již tradiční Memoriál Václava Bubna. Počasí letos přálo a tak se na trať mohlo vydat celkem osmnáct posádek, z toho bylo děvět posádek čistě našich :) Letos se nám bohužel nepodařilo udržet pohár doma, poputuje k Lengálovým.Tuto sobotu byl náš Honza na teoretických pilotkách ve Vrchlábu a uspěl :)

 

Po roční pauze jsme oprášili naviják a strávili jsme dvě říjnové soboty poskakováním na laně. Druhý provoz měl být i s účastí kolegů z okolních klubů nicméně díky překvapivě pěknému termickému dni se dostavilo pouze pár kusů z Hronova a Hořic ... velký dík patří Pepkovi Andrašákovýmu, že to všechno odtahal :)

 

Je už ten podzim a tak sem tam fouknou ty správný větry :) Hejrup se byl povozit na Raný kde od 23. do 28. září probíhalo svahový soustředění, vrátil se přeškolenej na SG-38 a samozřejmě plnej zážitků :) Co se vlny týče, zatim asi nejlepší to bylo 6. října, kdy krnovskej trenér uletěl přes sedmset kilometrů ze Zábřeha, a hronovskej trenér poprvé navázal z broumovský do krkonošský vlny ...

No a nakonec, máme dva nový piloty :) Jedním z nich je náš letošní žák Honza, kterej v neděli úspěšně absolvoval praktickou pilotní zkoušku, druhým je Hejrup, kterej si dodělal TMG výcvik ... oběma gratulujeme :)

Konec ubytovací sezóny ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Neděle, 02 Říjen 2011 20:27

... děkujeme fšem fanouškům za přízeň :) Ubytování již jen vyjímečně po dohodě v nutných případech a bez teplé vody ;-)

Aktualizováno ( Neděle, 02 Říjen 2011 20:32 )

Hejrup mistrem Gradientu :)

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Středa, 07 Září 2011 07:02

V týdnu od 19. do 28. srpna se Mladé Boleslavi konala soutěž Grand Prix ve třídách Gradient, Club a Pohár Metoděje Vlacha ... Ve třídě Gradient jsme měli hned tři zástupce a to Hejrupa, Vašíka Marela a Vodoucha. Celý týden si počasí vynahrazovalo vcelku mizerné léto a teploty byly víc než nadprůměrný, nicméně na plachtění to moc nebylo ... Klukům se podařilo zaletět hned v první disciplíně a obsadili bednu v pořadí Hejrup, Vodouch a Vašík. Další dny už šlo pouze o to udržet pořadí :) V jedné z dalších platných disciplin se podařilo doletět pouze Hejrupovi, čímž sice vyrobil platnou disciplínu ale bodově si moc nepolepšil :) Třídu udělal platnou boleslavský borec, který další den jako jediný dolétl 111 km trať průměrem 27 km/h :) Zbytek závodů se v Gradientí třídě nepovedlo uletět další platnou disciplínu a tak naši zůstali na bedně, kromě Vašíka na kterýho zbyla brambora :) Tak jako tak, polétání a parta v Mladé Boleslavi má svoje kouzlo, tak zase za rok :)

Hejrupova vítězná vosa

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL