Funguje nám fórum ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pátek, 01 Říjen 2010 17:47

Po delší době je opět přístupné klubové fórum, určitě vám všem chybělo :) Snad to zas chvíli vydrží :)

Přemýšlej, doletíš ... pokračování

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 27 Září 2010 00:00

Bezpečnostní kampaň pokračuje, 1. díl má název Nekázeň - video ke shlédnutí na http://www.caa.cz/premyslej_doletis/ ...

Byli jsme na GGP

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 06 Září 2010 10:42

Na konci srpna, v termínu 21.-28.8., se v Mladé Boleslavi konal již 3.ročník Gradient & Club Grand Prix a Pohár Metoděje Vlacha. Na startovním poli se sešlo 34 pilotů, 12 gradientistů, 14 klubek a 8 poháristů. Od nás se zúčastnili Honza Hejrup a Tomáš Koutník, oba dva na Vosách. Hned první den byl letový, obě grand prix třídy letěly kolem sta kilometrů, pohár pak dvouhodinové AATčko. Počasí je bohužel náročné a tak gradienti nebodují, v klubovce vítězí berounský Martin Piskáček. Další den, neděle, je opět letový. Tratě podobné, gradienti tentokrát bodují a Hejrup je na třetím místě, Kouťas to jistí vzadu. Nebyly by závody bez hasičského cvičení, pořadatelé se snaží urvat disciplínu ale nakonec ji ruší pro všechny třídy, start si dává jen pár pilotů, lehce potočili v okénku které ovšem nebylo závodnicky využitelné ... Výhled na další není příliš optimistický, přesto se každý den staví grid, v úterý opět vyhlášeny tratě kolem sta kilometrů, letadla jsou odpálena do vzduchu, nicméně už během čekání na otevření pásky několik závodníků krachuje a brzo po otevření pásky dostáváme informace o polních přistáních ve všech třídách. Nakonec zachrání disciplínu jihlavský Karel Mareš a náš Hejrup, jediní doletěli a skoro bych řekl že se zasloužili o platnost závodu, v klubovce pro změnu nikdo nebodoval. Posledním dnem kdy se letělo byla středa, počasí opět nebylo jednoduché a mnozí ani napodruhé neodešli na trať, nicméně se našlo několik borců v každé grand prix třídě, kteří trať objeli, mezi nima i Hejrup, který doletěl na čtvrtém místě a tím spadnul na celkové čtvrté místo. Kouťas, který po většinu závodů úspěšně trénoval přistání do terénu, nakonec skončil na desátém místě. Vítězem gradientí třídy se stal, stejně jako v předchozích dvou ročnících, jihlavský Karel Mareš, klubovku vyhrál již jednou zmiňovaný berounský Martin Piskáček. Bohužel, přes veškorou snahu organizátorů se nepovedlo uletět tři platné disciplíny v poháru, přesto byly všechny ceny rozdány :) V Boleslavi se sešla poměrně pestrá skupina vlečných, kde "dospělá" letadla byla zastoupena jen místním kraťasem a nádhernou soukromou dvastapetkou, jinak tam vlekala Dimona, Wt-9 Dynamic, Zodiac, Sport Cruiser a nakonec já jsem tam byl s FM-250 Vampirem našeho místního výrobce :) Když se nelétalo, jezdili jsme po výletech, třeba do pivovaru, ánebo do škodováckého muzea, nebo jen tak na houby ... Co říct závěrem ? Snad jen poděkovat klukům organizátorům za super připravený závod, super kolektiv který se tam sešel a super atmosféru, která tam převládala celý týden. Díky hoši :)

Sezona v plném proudu ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Úterý, 03 Srpen 2010 13:39
     ... alespoň pohled do výpisů letů na CPSce to naznačuje, i když to není co bývalo :)  Od napsání poslední článku do aktualit uběhly víc jak dva měsíce, neznamená to však, že se na plácku nic neděje :o) Jasné třeba je, že Mistrovství ČR už dávno skončilo, v klubovce Vašík Marel skončil na 16.místě, Koďous pak na 29. místě, ve třídě kombi 15m byl Vodouch na pěkném 7.místě.
     12.června jsme oslavili 100 let létání v Josefově. Atrakcí, pozemních i letových ukázek, kterých se neúčastnil jen aeroklub ale i složky záchranného systému, armáda ČR a další pozvaní hosté, bylo poměrně požehnaně, stejně tak jako návštěvníků. Detailněji se o dětském dnu rozepíšu v samostatném článku.
 
     Lítá se hlavně o víkendech pokud to dovolí počasí nebo když se to sejde, elementárka zdárně pokračuje v poskakování po okruhu z navijáku, často s jedním blaníkem ale i tak se dá lítat :) Co se týče sportovních výkonů, letos to nějak vázne, není počasí, nebo není čas, v týdnu málokdo přijde že by chtěl letět. Letěly se od nás pěkný třístovky, jednou i z Novýho Města po nepodařenym odkluzu :) Zatim nejdelší let má letos Hejrup, nějakých 450 km deklarovaných na Discusu, tou dobou jsem se já flákal s partou Hronováků na soustředění v Martině.
 
     V červenci se Hart a Koďous účastnili regionů v Moravské Třebové, organizátorům se povedlo v ne příliš dobrém počasí vyrobit čtyři platné disciplíny a tak je nakonec mistrovství platné. Kluci s LS3kama lítali v klubové třídě, Koďous nakonec zalítal pěkný 14. místo, Hart se závod od závodu lepší a tentokrát byl na 45. místě.
     V době psaní tohoto článku probíhají další závody s naší účastí, Kouťas bojuje na mistrovství ČR juniorů, kde zatím odletěli 4 disciplíny. Tomáš na závodech odletěl svoje první tříkilo, velké gratulace hochu :) V Ústní nad Orlicí se koná mistrovství ČR dvojposádek, od nás je tradičně hojná účast, mrkněte do startovky ;-)
     Jak jste si snad všimli na úvodní stránce, třetí respektive čtvrtý srpnový týden se na letišti budou soustředit pokračováci a sportovci, pokud budete mít čas a chuť tak si přijďte zalítat. Kdo by měl chuť si zalítat soutěžně tak to půjde ještě v srpnu a to na GGP v Mladé Boleslavi, je to už třetí ročník, od nás se účastním já joako vlekař a Kouťas coby závodník :)
Konec hlášení :)
Aktualizováno ( Pátek, 06 Srpen 2010 08:50 )
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL