Kde že je to babí léto ?

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 06 Říjen 2008 18:26

Tak tuhle otázku si klademe již od půlky září a odpověď stále nenacházíme ... sice se semo tamo vyskytly třebas dva dny kdy bylo relativně hezky, teplo, slunečno a dokonce mohly být i plachtařsky využitelné, jinak se však vyskytovaly dny teplotně hodně podprůměrné přípomínající spíš říjen, který nakonec už stejně je ;) 

Dvacátého září jsme pořádali třetí ročník Meroriálu Václava Bubna ... už v pátek se začali sjíždět klubáci, aby nachystali dráhu pro přesné přistání, a taky se slítali závodníci ze všech koutů naší malé republiky :) Sobota nás přivítala vcelku nevalným počasím, mraky nízko a sem tam nějaká přeháňka - to jsou však věci které závodníkům nesmí vadit a proto je po briefingu vypouštíme postupně na trať ... bohužel byla trať vedená blízko k broumovským stěnám, kde byla oblačnost opravdu až na zem a tak jsme to nakonec v rámci bezpečnosti závodníků odpískali ... tohle počasí nikterak nevadilo praseti, který kroutilo výkruty nad ohništěm a tak bylo o zábavu postaráno do pozdního večera :)   

Co se týče letových aktivit, většinou se o víkendech lítaly opakovací lety, jen Hejrup vyrazil ještě minulej víkend na přelet, a docela mu to šlo :) Naši žáčci už pouze čekaj na přezkoušení od examinátora, teda vlastně na pilotní zkoušku, kterážto proběhne příští neděli, budem jim držet palce ...

Tenhle víkend se na letišti v Mikulovicích konal vlnový seminář, od nás se ho co vím účastnili Pavel Hartman a Sváťa Tomšů, počítám že obsáhlejší reportáž se tu objeví zanedlouho :)  

Podzim je tu ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Neděle, 14 Září 2008 09:43

Zdravim vespolek - po delší odmlce se opět hlásím s hrstkou aktualit :) Po skončení dvojsedadlovek v Mostě se v Mladé Boleslavi konaly zřejmě dvě poslední letošní soutěže - Gradient Grand Prix a Pohár Metoděje Vlacha ... GGP byl první pokus o pořádání plachtařské soutěže ve formátu grand prix u nás pro monotyp VSO-10, no a PMV  byl pohár pro ostatní typy kluzáků ... celkem se nás tam sešlo kolem třiceti soutěžících a vesměs panovala pohodová atmosféra, jak to již na takovýhle soutěži bývá :) ... z šesti letových dnů se letělo pět bodovaných disciplin a mě se podařilo skončit na celkově čtvrtém místě ...

naši žáčci, jak už víte, o soustředění odlítali sóla, v půlce srpna udělali teoretický pilotky, na začátku září odletěli poslední cvičení v osnově a teď už se jen čeká na pilotky ... budem jim držet palce ;) 

6.9. proběhla rada, zápis najdete zde po přihlášení ánebo na fóru v členské sekci, též je nutné přihlášení ... 

Zprávy z PMČR_D v Mostu 8

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Petr Houštěk junior
Čtvrtek, 14 Srpen 2008 17:36

     Tak nám mistrovsví skončilo. Vzhledem k špatné předpovědi počasí již jistě nepoletíme. Proto jsme měli dnes poslední možnost uletět čtvrtou bodovanou disciplínu. Opět nám byl vyhlášen dvojitý oblet na trati MOST - RANÁ - CHOMUTOV - MOST v celkové délce 102,5 km. Počasí však opět nepřeje a větroně přistávají na ploše mosteckého letiště. Okolo 14.00 hodin však přichází v počasí neskutečná změna, stoupáky jsou až 4 metry, dělají se i řady.

      A jak se nám dnes dařilo. Nejvíce se dařilo mně s tátou - v disciplíně jsme podle posledních výsledků na druhém místě, třetí byl Pavel Hartman s Joskou Andrašovským, Tomáš Buben s Kamilem Novákem byli na čtvrtém místě, na dvanáctém místě byl Radek Munzar s Jirkou Krtičkou a Jarda Šakal s Láďou Vrátným bohužel seděli v poli a skončili na osmnáctém místě. Tak aspoň na závěr jsme si trochu zalétali.

             

Aktualizováno ( Pátek, 15 Srpen 2008 07:49 )

Zprávy z PMČR v Mostu 7

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Petr Houštěk junior
Středa, 13 Srpen 2008 16:50

     Tak po dvou dnech, které zapříčil výpadek netu na místním letišti jsem tu opět s horkými novinkami z jaroměřského kepmu v Mostě.

      Včerejší den úterý 12.8.2008 proběhl normálně. Již v 10.00 hodin byla nad místním letištěm fronta a tak prozměnu neletíme. Volný čas trávíme každý po svém. Někdo jede na výlet do ZOO, někdo s půlllitrem v ruce a Kamil Novák, ten tráví čas po svém ( viz. foto na foru ).

      Dnešní den již dává více nadějí na letání. Rano sledujeme konec fronty, jak pomalu odchází a naskakují první kumulky. Letíme trať 150 km MOST - RANÁ - ŽATEC - CHOMUTOV - MOST a to dvojitý oblet. V 12.00 hodin probíhají první vzlety. Bohužel opět nám počasí nepřeje. Fouká velmi silný vítr a při vzletech druhé rundy větroňů již přistávají větroně z první rundy. Nakonec všechny větroně končí opět na ploše mosteckého letiště. Téměř celé odpoledne se válíme na startu a doufáme, že vítr utichne, ale bohužel není nám přáno. Okolo 16.00 hod. se stěhujeme zpět do kotev :-(

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL