Šumperské ozvěny I.

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Sobota, 03 Květen 2008 13:34
Ve středu 30. dubna začal na šumperském letišti Jarní pohár Jeseníků ... ve dvou třídách se nás sešlo kolem šedesáti závodníků, od nás jsme dva v kombi třídě, já a Hejrup, a v klubové třídě lítá Vodouch, Venca Marel a Hart ... čtvrtek, první letový den, byl neletový, takže jsme měli dost času vychytávat mouchy hlavně na elektronice ... druhý letový den, v pátek, klubovce vypsali asi dvěstěšest kilometrů, kombíkům dvěstěpadesát ... v klubovce Vodouch s Vencou docela zaváleli, Petr skončil sedmej, Venca jedenáctej ... v kombíkách se dařilo Hejrupovi, skončil pátej poté co uletěl stodevadesát kilometrů a skončil u Moravského Berouna ... mě se nějak ani nepodařilo odletět, skončil jsem dvanáct minut po tom co se otevřela páska na pěkné louce u Zábřeha :)
Aktualizováno ( Sobota, 03 Květen 2008 16:47 )

Malé ohlédnutí

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Čtvrtek, 01 Květen 2008 01:00
Po delší době opět nějaké ty aktuality, události atp ... v sobotu se lítaly opakovací lety, na termiku to ovšem moc nebylo ... ovšem ne tak v neděli ... podle předpovědí to mělo být, a pak večer při pohledu na CPSku, to i opravdu bylo na pětset ... Hejrup a Koďous na laminátech měli dlouhý pravítka, nicméně byly z toho lety dlouhé okolo 260ti km, taky pěkný ... ve smíšené třídě (Vosy) letěli Venca Marel, Marek a Jarda Fairaislů ... vítězem smíšený třídy a i dne se stal Venca kterej učoudil na VSOočku tříkilo ... Jarda uletěl přes dvěstě kilometrů ale žel mu došly baterky v jeho GPS takže záznam nemáme ... Marek uletěl svých prvních sólo stopadesát kilometrů ... když už jsme u těch prvenství tož Verča se přeškolila na Vosu a při té příležitosti ulítla pěti, teda pardon, šesti hodinovku ... no a nezahálela ani plechová třída ... máma s Vodouchem nalítali kolem stoosumdesáti km, posádka Houštěk & Houštěk nalítala kolem stočtyřiceti km ... takže nakonec to byla docela vydařená neděle ...  

M-25 na prodej ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Čtvrtek, 17 Duben 2008 17:55
kdo sledujete Gliding.cz, tak víte že je M-25 na prodej ... za pouhých 150 tisíc je vaše ;)

Nedělní lítání

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Úterý, 15 Duben 2008 19:37
V sobotu se toho moc nedělo tož aspoň neco k neděli ... už ráno se vytahala většina hangáru, zůstaly jen tři pixly, všechno sotatní celý den lítalo ... dopoledne se lítaly opakovací lety s piloty co ještě neměli splněné jarní skoky, odpoledne pak vyrazili první přeletáři ... Hejrup s Koďousem naplánovali tříkilo, Ja-Turnov-Pastviny-Úlibice-Ja ... nebudu vás napínat, nedoletěl to ani jeden :) Koďous skončil u Opočna po otočení Pastvin, Hejrup zůstal na těch Pastvinách ... další kdo tušim vyrazili byl Sváťa, Marek a Hart, plánovali stovku triangl Ja-Hronov-Sobotka-Ja ... jako jedinej to obletěl Sváťa ... no a zbytek poletoval kolem plácku, udržet se byl sem tam docela problém ale tak je to boj mno :)
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL