Je tu Medard ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 09 Červen 2008 18:23

Včera byl Medard a vzhledem k tomu, že pršelo docela pěkně tož to máme na 40 dní spočítané :) Něco k poslednímu dění ... Minulej týden elementárka konečně začala lítat navijáky, byl to vlastně první navijákový provoz letos ... to bylo v sobotu, no a v neděli se družstvo Verča, Radka, Houšťa a Venca postarali o vyčištění bazénu, který je již touto dobou skoro celý napuštěný ... v průběhu minulýho týdne se poměrně dost pracovalo na Andule OK-RIE, je to ta co nám nabořila AFIS boudu, pokud si nepamatujete :) no a dneska se podařilo tuhle Anču přeletět na její nové domovské letiště do Skutče ...

No a v sobotu se vrátil Sváťa Tomšů z Moravské Třebové, kde nás reprezentoval na mistrovství republiky v plachtění ... jak dopadl se můžete podívat na webu závodů ...  

Aktualizováno ( Pondělí, 09 Červen 2008 18:37 )

Jaký byl dětský den ?

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 09 Červen 2008 17:43

Pokud si tuto otázku kladete, protože jste to v sobotu z nějakého důvodu prošvihli, mám pro vás pár řádek ...

Všechno začalo vlastně už v pátek, chystáme parkoviště, čistíme toalety atp ... během soobtního dopoledne se pak připravují hry pro děti a tahá se technika na statickou ukázku... podle plánu začínáme v poledne - dětský den nám zahájili modeláři z LMK Trifid z České Skalice, kteří se nám po nebi proháněli celé dvě hodiny ... po nich již přichází na řadu samotný letový program, co si tak namátkou vzpomenu, tak jsme mohli vidět dvouvlek M-25ky a L-13ky za Brigadýrem, Vivata, LS3ku, C-104ku, Pipera L4, Čmeláka, vrtulník Equireil, tři kusy z létajícího cirkusu, teda Fokker Dr.I, Curtiss Jenny, a Buckera(nevim jak se to píše ;) ) zřejmě nejatraktivnější byl pro diváky průlet hlídky Gripenů z Čáslavi, který se kvůli počasí nejdřív konat neměl, nakonec to ale dopadlo ... stejně ale nejlepší bylo vystoupení naší domácí akro skupiny Flying Bulls a následné ólové vystoupení Jirky Sallera, aspoň teda z mého pohledu :)

Celej den probíhaly výsadky a nakonec večer odstartoval horkovzdušnej balón, díky převládajícímu směru větru zamířili někam ku Hradci a kde skončili vubec netušim :) 

Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří se zúčastnili organizace dětského dne, speciálně bych vyzdvihnul výkon Jindry Dvořáčka, kterej do toho mikrofonu neúnavně žvanil celý odpoledne a myslim že bychom jinýho podobnýho moderátora těžko hledali :)  

V průběhu dne se za hospodou točila kýta a pivo, kýta na ohni a pivo ze sudu, které ke svým kulatinám dala Verča Sallerová ... oslavenkyni večer zahrála kapela Kmotra rock revival, hoši a děvčata byli fakt sqvělí a já doufám že u nás nebyli naposled, mj. další koncert mají 20.června v Lucii, tož můžete vyrazit ;)   

Pokud máte nějaké to foto, vítám vše, nejlíp mailem, popř na nějkém tom snadno přenosném médiu :) 

Aktualizováno ( Pondělí, 09 Červen 2008 18:22 )

Květnovej souhrn

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Sobota, 31 Květen 2008 14:55

Marek dělá v Moravský Třebový pomocníka a vzhledem k tomu, že se tam jisto jistotně nudí, tak sepsal květnové dění v našem klubu a aj jinde :)  

 

Mno, abych shrnul události několika posledních týdnů…

Takže začal Jarní pohár Jeseníků na letišti v Šumperku.

Hned druhý den 2.5. naše želízka uletěla moc pěkná dvoukila.

4.5. v Šumperku všichni zástupci Jaroměře uletěli přes 200 km až na Pavla Hartmana, který obletěl asi 170 km. Já jsem si naplánoval 200 km, LKJA->LKUO->Sobotka->LKJA a cestou jsem potkal snad všechny šumperské závodníky, kteří mi pěkně označkovali většinu stoupáků po trati. Rovněž jsem potkal Koďouse kdesi u Hořic a který ten den uletěl 200 km na L-23. Dále pak 7.5. Koďous oblítal 178 km na VSOčku a Martin Pavlík si na Blaníku odlítal 5-ti hodinovku čímž mu gratulujeme a přejeme další plachtařské výkony.

10.5. v Šumperku letěli tuším poslední disciplínu, která nad očekávání dopadla opravdu úspěšně. Honza Hejrup to už ale asi s nervy nevydržel a z disciplíny uletěl na vlastní trať s původním cílem v Jaroměři. Náš reportér se však nedopátral proč Honza nakonec přistál na Letišti ve Velkém Poříčí.

11.5. soustředění v Šumperku již skončilo a závodníci se nám vracejí zpět. Většina jede s letadlama po zemi ale jelikož tolik patranů nemáme, vydal se Vodouch po vlastní ose na domovské letiště. Během dne naplánovali Houšťkové triangl 100 km a přidal se k nim Jarda Szakal s mladou paní Houštěkovou. Já jsem si oblétnul stříbro jedním letem, LKJA ->LKNM->Ještěd->LKJA ale málem to nedalo ani 200 km.

13.5. u nás letěl akorát Koďous a ulítnul asi 225 km.

14.5. se vydali na přelet Koďous s Hejrupem. Honza na LSce ulítnul cca 120 km s výmluvou, že už to nějako nenosí..Kóďa na Diskotéce obletěl 350 a nosilo to :-)

Chvíli po startu víše uvedených pilotů se objevil Kříža jestli bychom mu nepomohli vytlačit Blaníka z hangáru. Ten den si úspěšně odlítal pětihodinovku a tudíž mu gratulujeme.

Aktualizováno ( Sobota, 31 Květen 2008 15:03 )

Školení AFIS ve Vrchlábu ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Úterý, 27 Květen 2008 18:15
Tuto sobotu, tedy 31.5. se ve Vrchlabí koná školení a zkoušky na dispečera AFIS pro zájemce s pilotním průkazem ... začátek by měl být kolem 8,00 na učebně LŠ Vrchlabí ... za kurz a zkoušku zaplatíte 300,- , za vydání průkazu 350,- plus musíte dodat foto ... zatím mají volno takže kdo máte zájem tak se mi ozvěte, nejlíp do pátečního poledne, rád sdělím podrobnosti nebo vysvětlim cestu do Vrchlabí :)
Aktualizováno ( Úterý, 27 Květen 2008 18:21 )
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL