Soustředění - rekapitulace ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Čtvrtek, 31 Červenec 2008 20:37

Oficielně je tomu již několik dní co skončilo soustředění, takže s lehkým odstupem bych se vrátil k dění těch 14ti dnů :) Bylo by dobré začít počasím, to tentokráte hrálo do ruky elementárníkům, protože termické to bylo snad jednou a tak se mohli v klidu věnovat navijáku za pomoci pokračováků ... mno a jak už bylo psáno níže, máme dva sólisty, toho času čekatele na teoretickou pilotní zkoušku, která proběhne tušim 23.srpna ...

... pokračovákům počasí opravdu moc nepřálo, nicméně máme dva nové VSO-10 piloty a to Martina Pavlíka a Vencu Holance, tak doufejme že oba co nevidět rozšíří řady sportovců ... když je řeč o sportovních výkonech, poslední víkend soustředění si Kříža s Martinem odletěli vývoz s instruktorama, no a následně v pondělí po soustředění uletěl i stříbrný přelet, takže máme dalšího sportovce :) co se týče ostatních víkendových výkonů, v sobotu jsem si doletěl pro zlatou třístovku a v neděli udělal Hejrup pětistovkovej diamant , klucí Marel s Koďousem tam bouchli nějaký to tříkilo a Vodouch čadil na regionech jaxviňa :) 

... ti co si počkali do pondělka jako Kříža tak vskutku nelitovali, v pondělí v osum ráno byl již vytahanej hangár a tahali jsme dlouhý pravítka ... jak to nakonec dopadlo ? tak jak už jsem se zmínil, Kříža si doletěl pro stříbro do Sobotky a zpět, pak tu byli dva třístovkáři, Honza Flaksů a Jirka Holubec, a nakonec tři pětistovkaři, Venca Marel, Michal Koďousek, a ;) všichni jsme letěli trať Ja- Bezděz- Bouzov- Hodkovice-Ja, všichni jsme strávili v letadle přes sedum hodin, nicméně zdařilo se ... v úterý letěl Hejrup stejné pětikilo jako my v pondělí a taktéž úspěšně, nezbývá než pogratulovat :)

takže toliko taková malá rekapitulace, brou noc :)

Aktualizováno ( Čtvrtek, 31 Červenec 2008 21:07 )

Sólisti

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Petr Houštěk junior
Úterý, 22 Červenec 2008 20:35

    Hlášení ze soustředění :

    Tak dnes se konečně dočkali. Po více jak půlroční snaze Lukáš Chaloupka a Ludmila Laudová letěli svůj pvrní sólo let. Tomu všemu samozřejmě předcházelo přezkoušení od Petra Andrýse. Poté však již nic nebránilo tomu, aby Milan Kočí nahodil motor naší vlečný a oba sólisti si mohli vychutnat tento nezapomenutelný zážitek. To vše doplnil Martin Pavlík, který absolvoval kompletní přeškolení na VSO-10. 

    A oslava, ta byla samozdřejmě v bazénu :-)

    Fotky ze sol si můžete prohlédnout na našem fóru.

 

Aktualizováno ( Čtvrtek, 24 Červenec 2008 08:22 )

Soustředění 2008

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Petr Houštěk junior
Sobota, 19 Červenec 2008 20:29

    Hlášení ze soustředění :

    Tak již máme za sebou první polovinu soustředění. Na soustředění se sešla celá elementárka ( Lída, Lukáš) a několik dalších dobrovolníků. RH, PH, SŠ, ZP, VK, MP, ZP, MČ, HČ, MK, PA, DT, PK, atd. :-)  Počasí bylo zatím spíše na naviák, ale i termika se párkrát ukázala. Pokračováci tedy odlétali nějaký ten let v termice a dokonce jsme měli i jedno přeškolení na Vosu, což zvládl Vašek Holanec. Elelmentárky se chopil nový instruktor Milan Kočí, který se své role chopil s nadšením a prohlásil veřejný závazek, že dotáhne alementárku k solům. Tímto bychom mu, touto cestou, chtěli za oba dva elementárníky veřejně poděkovat.

    Ani kulturním zážitkům jsme se při soustředění nevyhnuli. V pondělí část účastníků soustředění vyrazila do broumovských skal a dnes (sobota), se sportovnější skupina vydala do Jaroměře na bowling. Zítra je očekáváno dělové počasí :), tak snad si to soustředění užijí i termiky chtiví piloti.  

   P.S.: Ještě bychom chtěli poděkovat Křížovi, který vymaloval většinu společných prostor, a že se mu to povedlo :). Taky si díky tomu vysloužil novou přezdívku "Picasso" :)).

 

Aktualizováno ( Sobota, 19 Červenec 2008 21:22 )

Začátek léta ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Středa, 09 Červenec 2008 16:29

Je tu začátek léta (nebo alespoň letních prázdnin) a tak je zase načase lehce sem připsat nějakou tu aktualitu ... stále se tu drží Medard a asi ještě chvíli bude :) přesto se sem tam vylíhne počasí k letění ... od posledního zápisu bylo pouhých sedm dní kdy se letělo a mimo toho, že si Verča Chaloupková doletěla pro stříbrný přelet, Houšťa seděl u Rychnova a Hejrup s naší eLeSkou uletěl první tříkilo, se vlastně nic moc neuletělo ... samozřejmě létají i žáci, víkend co víkend poskakují na navijáku, daří se provozovat i v neděli, ale celkově se musí říct, že by to nešlo bez pomoci starších elementárek a pilotů, doufám že teda vytrvají :) ... předpokládám že nového hostinského jste si již všimli a snad i využili jeho služeb, snad nám tu chvíli vydrží :)

Zajímavostí je, že na našem letišti přistál účastník holandské soutěže Euroglide s krásným 18ti metrovým Ventusem 2cM ... co se týče soutěže, jednalo se o etapový závod o délce tratě cca 2200km s pěti otočnými body, které byly v Německu, v ČR a v Holandsku, trvající 14 dní a soutěžilo se ve třech kategoriích ... "našeho" Holanďana jsme samozřejmě po jeho odletu od nás bedlivě sledovali a nakonec se umístil na vynikajícím čtvrtém místě ...

Co se týče soutěží v plachtovém sportu, na začátku července se konal ve Dvoře Králové tradiční Safari pohár, další týden po něm následoval pohár FL2008 pořádaný ve Frýdlantu nad Ostravicí ... obě soutěže se žel konaly bez našich účastníků ... samozřejmě další soutěže následují - tento víkend začíná 14ti denní klání juniorů a akademiků ve Dvoře Králové, naši barvy bude hájit Michal Koďousek s Discusem a Tomáš Koutník na Vose, oběma závodníkům budeme držet palce ... o dalších závodech, jako jsou dvojsice v Mostě a regiony ve Zbra, bude zmínka později, až to bude aktuální :)   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL