Zpráva z PMČR_D v Mostu 5

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Petr Houštěk junior
Neděle, 10 Srpen 2008 20:19

    10.8.2008 - Tak o čem dneska psát? Dnešní létání nám překazila teplá fronta, která způsobila pokrytí oblohy střední oblačností, která zde vesměs vydržela celý den. I přesto jsou vyhlášeny stejné tratě jako včera. Navíc dnes organizátor nerozhoduje o zkrácení tratě a tak letíme delší trať v délce 150 km.  I přes nedoporučení chrousta organizátor velí ke startům a většina letounů po odkladech letí.

    Naše dvě posádky Joska Andrašovský s Pavlem Hartmanem a Tomáš Buden s Kamilem Novákem zůstávají kroužit místně. Ostatní tři naše posádky statečně odlétají, však termoska nám nepřeje a všichni přistáváme na letišti v Ústí n/L. Uletěli jsme cca. 35 km, ale nemusíme zoufat. Všichni závodníci posedali přibližně stejně, jenom v Ústí posedalo osm blaníků a dnešní disciplína se neboduje.

    Na forum jsme přidal zase nějakou tu fotečku. Třeba mediální hvězdy naší rodiny, který poskytli rozhovor televiznímu štábu, který točil dokument o rodinném létání pro AČR. Ještě štěstí, že náš rozhovor bude jen na netu, kde to moc lidí neuvidí :-) 

Aktualizováno ( Neděle, 10 Srpen 2008 20:48 )

Zprávy z PMČR_D v Mostu 4

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Petr Houštěk junior
Sobota, 09 Srpen 2008 16:55

    9.8.2008 - Dnešní ráno jsme se probudili do nepříliš dobrého počasí na létání. Obloha byla téměř zatažená střední a nízkou oblačností, vítr dosahoval téměř 10 m/s. První slova všech oko otevřících byla jasná : Dneska neletíme. Co by čert nechtěl, místní meteorolog byl jiného názoru a ředitel jak by smet. Na briefingu jsou vyhlášeny dvě varianty tratí přes několik otočných bodů a to Ačko v délce 155 km a Bčko 105 km.  Počasí se prý zlepší, jako již několikrát :-)

    Letadla stavíme na grid a starty se odkládají a odkládají, letí se Bčková trať. Okolo 14 hodiny dorazil štáb TV a začíná točit letadla na gridu. Jinak není co točit. Tak v 14.30 ředitelství závodů rozhoduje o startech do oblohy pokryté více než 7/8 oblačnosti, kdy více jak polovina oblohy byla pokryta rozpady. Je jasné, že se jedná o divadýlko pro televizi.  Ve vzduchu není možné se udržet. Radek Munzar s Jirkou Krtičkou a druhá naše posádka Tomáš Buben s Radkou Houštěkovou ( zaskakující za Kamila Nováka ) odkládají svoje starty. Ostatní naše posádky, po přesvědčování Petra Houštěka st. nechávají letadla na dráze a chystají se ke startu. Těsně před startem se však naše posádka rozhoduje neletět a vyskakujeme z letadla a tlačíme ho na kraj dráhy. Pavel Hartman s Joskou Andrašovským připojení na lano od vlečný už musí startovat a Šakyn s Láďou Vrátným už taky letí. To jsme si to ale vyslechli :-)

    Celé startovní pole nakonec popadalo velmi rychle na zem, kdy plus má Šakyn s Láďou Vrátným, kteří vydrželi kroužit v místní netermice asi hodinu.

    A no dnešní večer probíhá zcela normálně, meleme masíčko na tataráka, pijeme Coca Colu a tak nějak normálně.  

Aktualizováno ( Neděle, 10 Srpen 2008 20:55 )

Zprávy z PMČR_D v Mostu 3

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Petr Houštěk junior
Pátek, 08 Srpen 2008 11:27

     Tak již máme za sebou třetí bodovanou disciplínu ve třech dnech. Včera nám byla pořadatelem vyhlášena trať přes tři sektory v délce 89 km - 270 km s časovým intervalem 3 hodiny. Počasí však nevěstí nic dobrého. Termika v čistém, blížící se fronta. Starty jsou pro nás stanoveny na 12:00 hodin. Zkušební chroust však hlásí zádržnou vrstvu ve výšce 700 m GND a stoupání do 1 metru. Starty se neustále odkládají.  Následně je uspořádán nový briefing přímo na letištní ploše, při kterém je zkrácen časový interval na 2:15. Starty jsou stanoveny na 14.15 hodin. V 14:00 hodin vzlétá již potřetí zkušební chroust, který tentokrát hlásí dostupy 1300 m GND a stoupání až 3 metry. Jde se na to.

     No a jak jsme včera dopadli : Mě s tátou se včera velmi dařilo. V klubové třídě jsme vyhráli, Jarda Šakal s Láďou Vrátným byli čtvrtí, Pavel Hartman s Joskou Andrašákem byli pátí. Radek Munzar s Jirkou Krtičkou seděli 2 km západně od elektrárny Počerady a v disciplíně skončili na devatenáctém místě. Tomáš Buben s Kamilem Novákem při odletu bohužel neproletěli odletovou páskou a dostali penalizaci 50 bodů a v disciplíně skončili dvacátí. Kuriozitou jejich letu bylo přistání do terénu, kdy  přistáli s blaníkem přímo na plochu mosteckého hypodromu.

    Noční bouře : Při večerní po letové siestě přichází Jirka Krtička se znepokojivou zprávou. Blíží se gigantická bouře s možností krupobití. Okamžitě jdeme překontrolovat ukotvení naší plechové flotily. Kabiny překrýváme karimatkami, tričkami a vším co je po ruce, následně omotáváme balící fólií. Jsme připraveni :-)

    V 01.45 bouře udeřila. Obrovská síla větru a přívalový déšť nás přepadá ve spánku. Co není ukotveno, odlétá do ztracena. Stačíme držet akorát stany. Nejhorší část bouře přechází za 5 minut a poté se scházíme uprostřed stanoveného městečka a sčítáme škody, které naštěstí nejsou velké. 

Aktualizováno ( Pátek, 08 Srpen 2008 16:24 )

Zprávy z PMČR_D v Mostu 2

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Petr Houštěk junior
Středa, 06 Srpen 2008 19:17

     Tak již máme za sebo první dvě bodovatelné disciplíny. Něco se povedlo a něco naopak.

     První discilínu jsme letěli v úterý a to polygon přes 4 otočné body v délce 139 km. Celý den byl velmi silný vítr a všechny posádky se s větrem jen velmi těžko vypořádávali. Nejlépe z našich posádek se vedlo Jardovi Šakalovi s Láďou Vrátným, kteří se umístli po první disciplíně na čtvrtém místě. O jedno místečko níže se umístil Pavel Hartman s Joskou Andrašovským. Tomáš Buben a Kamilem Novákem se sice vrátili na plochu mosteckého letiště, ale stanovenou trať neobletěli. Ostatní naše posádky zústali na polích. Já s tátou jsme seděli pod Milešovkou a Radek Munzar s Jirkou Krtičkou seděli někde u Kadaně.     

     Na dnešní, druhou disciplínu byla vypsána trať přes tři sektory v rozmezí délky tratí 89 km - 200 km a stanoveným časem 2:30 hod..  Počasí však již od rána nevěstila nic dobrého. Ještě při vzletech prvních větroňů v 12.00 hodin byla vetší část obloha pokryta vysokou oblačností a to ve směru odletu. Počasí se však nečekaně rychle zlepšilo a nakonec všechny posádky uskutečnili soutěžní vzlet.  Tato trať nejlépe sedla mně s tátou, kdy jsme se v dnešní disciplíně umístili na sedmém místě. Na 9. místě se umístil Tomáš Buben s Kamilem Novákem a na 12 místě dnes byl Jarda Šakal s Láďou Vrátným. Joseka Andrašovský s Pavlem Hartmanem to bohužel podtrhli již na prvním ramenu a seděli v Dobrovicích u Bukové hory. Další smůlu s vybral Radek Munzar s Jirkou Krtičkou, kteří sedli do pole na devátém kilometru.  

     Bližší výsledky jsou na stránkách závodů.

     Během dne za námi dorazil Pajda Moravec s Kiršem a dělají nám společnost dnešní večer.   PS: na forum snad brzo dodáme nějaké fotky, teda jestli to někoho zajímají :-)

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL