Jaro v rozletu ...

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 20 Duben 2009 20:36

Je to téměř měsíc co jsem sem napsal poslední článeček o dění na našem plácku a od té doby ani ň :) Byl to ale měsíc plný práce, létání, občas zábavy a tak mě snad omluvíte ... Počasí uplynulého měsíce připomíná spíš léto než jaro a s výjimkou jediného týdne, kdy spíš pršelo, se na nás z oblohy více či méně poseté kumuly směje Slunce :)

Co se létání týče, už snad všichni co chtěli a měli čas, chuť atp si udělali svoje povinné, kontrolní a přezkušovací lety  a tak doufám že se u nás začne opět plachtit ... už na konci března (nebo na začátku dubna ? ) jsme udělali s našima třema novýma žákama seznamovací lety a momentálně jsme ve fázi poskakování na navijáku, naposled jsme dělali provoz s jedním Blaníkem v neděli a za dopoledne jsme udělali těch 30 startů, co jsme potřebovali :) Vzhledem k tomu, že určitě pravidelně sledujete CPSku, tak jste si určitě všimli, že první přelety se tam objevily už na začátku dubna a teď před koncem měsíce lety stále přibývaj díky našim závodníkům ... nóó ano čtete správně, už teď, 20. dubna probíhaj první letošní závody ... na Slovensku o víkendu skončil Pribina Cup s rekordní účastí, čítající 151 závodníků z celé Evropy a o stejném víkendu začal ve Zbraslavicích první závod v sezoně, AZ Cup, kde nás reprezentují Honza Hejret, Vašek Marel a Michal Koďousek, a že se jim vůbec nedaří špatně :) Budem klukům držet palce ... a už za necelých čtrnáct dní začíná v Šumperku Jesenický Jarní Pohár, kde bude naše účast taktéž hojná, ale o tom až to bude aktuální :)     

Co se dělo dál ? Z Vysokýho Mejta jsem přitáhl opravenej Discus, Vláďa Martínků nám zajistil opravu Zetora, kterej náhle vypověděl službu ... nicméně teď už plně slouží, o čemž svědčí komplet usmýkaná a uválcovaná dráha :) 

V sobotu jsme na našeho Xavera namontovali dlouho očekávanou (a draze zaplacenou) zgenerálkovanou vrtuli, jestli nevěříte svým očím, tak ano, ŠMIGLA je zpět :) 

A nakonec o nejčerstvější zprávu se s Vámi podělil šťastný otec už během dopoledne v předchozí zprávě ... nezbývá než popřát Sáře hodně zdravíčka a rodičům hodně trpělivosti ;-) 

Aktualizováno ( Úterý, 21 Duben 2009 17:29 )

Jaro je tu :)

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Úterý, 24 Březen 2009 19:31
Je tomu skutečně tak, alespoň teda kalendářně už máme několik dní jaro, přestože to na to venku moc nevypadá .-) V sobotu 21.3., tedy v první jarní den se hned od brzkého rána (od devíti) konala na letišti členská schůze. Pouze několik postřehů ... účast nebyla velká, taktak jsme byli usnášeníschopní, asi to bylo způsobené opravdu brzkým začátkem, který měl ovšem svúj důvod ... opět jsme se v rychlosti seznámili s výčtem akcí, které se u nás budou letos konat ... víceméně nejdůležitějším bodem bylo řešení finančních pravidel, jejichž úpravu navrhla rada, které bylo nakonec schváleno ... toliko snad ke schůzi, zápis snad bude brzo takže si budete moct sami přečíst, o co jste přišli ... po schůzi proběhlo skládání techniky (to je to proč byla schůze tak brzo), které proběhlo bez větších problémů a tak jsme mohli odpoledne i létat ... po celý den probíhaly ukázkové lety UL letounu Vampire místního výrobce, kdo chtěl mohl letět, samozřejmě svezení lze domluvit kdykoliv jindy ;) Takže vážení, sezóna pomalu otvírá dveře, tož tedy přijďte lítat :-)
Aktualizováno ( Úterý, 24 Březen 2009 20:07 )

Zápis z rady 28.2.09

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Pondělí, 23 Březen 2009 19:23
Zápis z rady najdete zde v sekci pro členy a nebo na fóru v sekci Pro členy ... zápis z proběhlé členské schůze bude již brzy následovat ...
Aktualizováno ( Úterý, 24 Březen 2009 19:27 )

Zkoušky vlekání za FM250

PDF
Tisk
Email
Napsal uživatel Jan Červený
Čtvrtek, 19 Březen 2009 16:37

V pondělí u nás na letišti proběhly zkoušky vlekání kluzáku L-13 Blaník za FM 250 Vampire a za Skylarkem. Zkoušky probíhají pod dozorem hlavního inspektora techniky LAA ČR Zdeňka Doubka, v pondělí to byl první letový den a další ještě budou následovat ... Zprávu o testovaných letadlech a výsledcích zkoušek najdete časem v časopise Pilot, který vydává LAA. Fotky jsou na stránkách firmy Flying Machines a pár jich je i tady :)

Před záletem ...  Před vlekem ...

Letíí :)  Letíí :)

Aktualizováno ( Úterý, 24 Březen 2009 20:05 )
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL